Header image  
aHiFi předzesilovačem, indikací vybuzení ...
 
 
    Zpět
 
-- ENGLISH VERSION --
Zesilovač s LM4780

Jedná se o zesilovač audio s HiFi předzesilovačem. Obvod LM4780TA je integrovaný stereozesilovač v jednom pouzdře. Jeho výkon je 60W na kanál a zkreslení THD 0,5%/60W což je solidní parametr. Jelikož jsem potřeboval rychle něco vyrobit, koupil jsem v EZK už hotovou DPS pro zesilovač, stála asi 200kč i se součástkami. Samotný obvod LM4780 jsem sehnal jako vzorek, přímo z Texas Instruments. Krabičku jsem sehnal kovovou z nějakého starého routeru. To, že zesilovač potřebuje symetrické napájení tady snad nemusím rozebírat, také i pro ostatní obvody jsou potřeba různé napětí, tak je v zesilovači ještě jedna zdrojová DPS.
Použil jsem kvůli úspoře místa a také menšímu „brumu“  toroidní transformátor a síťový filtr.
Jako další nezbytná součást zesilovače je předzesilovač, ten je převzat z těchto stránek. Obsahuje obvod LM1036N, který je také poměrně kvalitní předzesilovací obvod. Taktéž jsem použil precizní patice a fóliové kondenzátory, pro lepší parametry.

Pro indikaci vybuzení – VU metr jsem použil konstrukci z tohoto webu. Jedná se o velmi povedenou konstrukci s procesorem PIC, tudíž je i velmi malá, což se mi hodí do krabičky :-) Pro naprogramování PIC jsem použil JDM regulátor. Vše funguje na první zapojení a tuto konstrukci mohu jen doporučit.Ještě jsem doplnil malý DC-DC zdrojík pro ventilátor....