Header image  

Никола Тесла


 
 
    Zpět
 
Nikola Tesla

Nikola Tesla, narodil se z 9. na 10.7.1856 ve Smiljaně v dnešním Chorvatsku (tehdejší Rakousko-Uhersko).
Byl vyučený elektrotechnický inženýr, vynálezce, vědec. Nebudu zde popisovat podrobnosti o studijích, to se dočtete všude, mě spíše zaujaly jiné věci a to jeho vynálezy a pozdější život. Tesla vyrůstal v rodině Srbského reverenda Milutina Tesly a matky Nikoly, Djouky Teslové, měl také dvě dcery a bratra Dane Teslu. Nikola Tesla, byl už od útlého dětství geniální, ve své rodné zemi vynálézal různé "zlepšováky". Dane Tesla ,jak už bylo řečeno,byl Nikolův bratr, Dane byl podle informací daleko "chytřejší" než Nikola, ale bohužel zemřel při pádu ze schodů. Dane měl koně Alladina, na kterém každý den jezdil. Nikola mu záviděl. Jednou Nikola vymyslel foukačku a s její pomocí Alladina vyplašil a nešťastnou náhodou Dane upadl, ten den byl v bezvědomí, ale Nikolovi "modlitby" mu pomohly a Dane se probral. Jednou se také Nikola málem zabil, když si myslel, že pomocí deštníku vzléte a skočil z okna, po dvanáctimetrovém pádu se mu naštěstí nic nestalo. Nikola měl už od mládí, vysokou vizualizaci a obrazovou paměť spojenou s velkou představivostí, ve své mysli dokázal konstruovat své budoucí vynálezy, také měl takzvané lucidní sny a dokázal astrálně cestovat. Jako první se nechal zaměstnat u Edisona (Tesla odcestoval do USA), ale díky jeho (Edisonově) strašné povaze,Nikola Tesla odešel.Edison nebyl nějaký "kdovíjaký"dobrý vynálezce,pracoval typu pokus-omyl,měl peníze a spoustu pracovníků.Tesla později pracoval na stavbě,kde také našel svého kamaráda a spolupracovníka v laboratoři Kolmana Czita, také Srba. Nejprve si zřídil laboratoř na Páté Avenue v New Yorku, tam vynalezl, generátor střídavého proudu a spoustu dalších vynálezů, jako třeba generátory blesků (ikulového!), oscilátory, bezdrátové lampy s vakuuem...
Tesla byl zastáncem střídavého proudu (ostatně ho i "vynalezl") a v jeho patentech se většinou objevovaly cívky a kondenzátory.Také se dosti zajímal v oblasti rezonance, kmitočtu. Jako sekretářky v labolatoři měl paní Arbusovou a Skerrittovou, jako vedlejší výpomoc pana Lowensteina a hlavního poradce a výpomoc Kolmana Czito.Vymyslel také i zřejmě vakuuovou kouli,ve které byli krystaly, které reagovali na slabé proudy, třeba proudy ve svalech. Ovšem Tesla nedal vše patentovat. Tvrdí se že měl přes 700 patentů (oficiálně,po ukradení a zničení patentů FBI,má přes 100 patentů).Poté měl Tesla laboratoř na Long Islandu v New Yorku,tam se zabýval výskumem přenosů energie, bezdrátovým systémem a Teslovým transformátorem. FBI tuto laboratoř později zničila. Pak měl další laboratoř v Colorado springs, je to u města, které elektrifikoval, laboratoř byla zničena požárem, který založili Edisonovy agenti. Vynalezl spoustu užitečných věcí, jako třeba "zvyšovač psychické energie"(pomocí ladění frekvence,"ladil" i svou mysl). Dále skalární interferometr, který vysílal skalární vlny, které dokázaly zničit cokoli (tunguská tundra) či udělat štít nad jeho laboratoří. Dokonce i s jeho věží, přijmal frekvence, ,jak se domníval i mimozemského původu.Tesla ke konci života pobýval v New Yorku, oblíbil si holubici Seraphinu,u holubů také zemřel dne 7.1.1943 v hotelu New Yorker,s nápisem na dveřích "neklepat".
Po Teslovi zbylo spousty vynálezů, patentů a důležitých textů, vše zajímavé vzalo FBI a podobné útvary.Ty "obyčejné" patenty se dostali na veřejnost, je jich něco přes stovku.
Osobně na tomto člověku obdivuju jeho pracovitost a úžasné patenty, které jsou neuvěřitelné. Doposud nikdo uměle nevyrobil kulový blesk, nikdo ho i v přírodě nenafotil, ale Tesla si ho sám, kdykoli chtěl ve své laboratoři zhotovil. Takovýchto revolučních věcí měl Tesla spoustu, ale díky požárům, zborcením jeho laboratoří, pak také zatajením FBI, se spoustu takových revolučních věcí nedostalo na veřejnost.
Dle mého názoru je Tesla největší vynálezce všech dob. Pro čtení doporučuji knihu Tesla-Tad Wise,další dokumenty najdete hledáním na internetu.

Teď ukážu něco málo fotografií,z různých webů. Hlavně tohoto.

Laboratoř v Colorado spring

Smiljan

Generátor blesků

Laboratoř na mysu Long Island,Wardenclyffe